Bohumil Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále

Celý život se snažil přizpůsobit a uspět. Ladislav Mrkvička čte román ze života číšníka Dítěte v průběhu dramatických událostí a politických zvratů 20. století.

Kupujte na Radioteka.cz

Bohumil Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále

Vypravěč a zároveň hrdina románu trpí komplexem kvůli svému malému vzrůstu. Touží po bohatství a uznání ve své profesi, po milující ženě. Román, který Bohumil Hrabal napsal v roce 1971, se oficiálního vydání dočkal až na podzim roku 1989. Rozhlasová nahrávka v režii Markéty Jahodové vznikla v roce 2004, dva roky před uvedením filmové adaptace Jiřího Menzela.

Čte: Ladislav Mrkvička
Režie: Markéta Jahodová
Hudební spolupráce: Jiří Litoš
Dramaturg: Jiří Červenka
Premiéra: 2004

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Jiří Červenka
Spustit audio

Související

  • Ostře sledované vlaky

    Známé i méně známé scény z kultovního filmu, rozhovory stvůrci a herci, zajímavosti z natáčení a vzpomínky z archivu. Pro vaše uši připravili Jan Rosák a Regina Květoňová.

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.