Bohumil Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále

Celý život se snažil přizpůsobit a uspět. Ladislav Mrkvička čte román ze života číšníka Dítěte v průběhu dramatických událostí a politických zvratů 20. století.

Kupujte na Radioteka.cz

Bohumil Hrabal: Obsluhoval jsem anglického krále

Vypravěč a zároveň hrdina románu trpí komplexem kvůli svému malému vzrůstu. Touží po bohatství a uznání ve své profesi, po milující ženě. Román, který Bohumil Hrabal napsal v roce 1971, se oficiálního vydání dočkal až na podzim roku 1989. Rozhlasová nahrávka v režii Markéty Jahodové vznikla v roce 2004, dva roky před uvedením filmové adaptace Jiřího Menzela.

Čte: Ladislav Mrkvička
Režie: Markéta Jahodová
Hudební spolupráce: Jiří Litoš
Dramaturg: Jiří Červenka
Premiéra: 2004

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Jiří Červenka
Spustit audio

Související

  • Ostře sledované vlaky

    Známé i méně známé scény z kultovního filmu, rozhovory stvůrci a herci, zajímavosti z natáčení a vzpomínky z archivu. Pro vaše uši připravili Jan Rosák a Regina Květoňová.

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?