„Baruška mi doma říká: Mami, nehraj,“ usmívá se herečka Lucie Pernetová

29. leden 2024

Miluje divadlo a načítání audioknih. Má jich na kontě opravdu hodně. „Mám to ráda. Ten klid a soustředění. Spoustu věcí mě naučil Michal Bureš,“ hodnotí. Jak se dostala k divadlu, když herectví nestudovala? Kdo je přesně elév? Kdo ji naučil základy řemesla? Co je pro ni tanec a rokenrol? Co všechno prozradila o představení Pingls? Jak vzpomíná na Lubomíra Lipského?

Lucie Pernetová

„Právě Michal Bureš mě naučil, že nemám číst slova, jejichž význam je jasný, ale přinášet tam svoji emoci. A tolik nehrát. Mám totiž tendenci, když je tam víc postav, zbytečně moc hrát,“ vysvětluje Lucie Pernetová. „Myslím, že nikdo nestojí o to, abych předvedla, kolika hlasových poloh jsem schopna.“

Co teď načítá? „Jednak pokračujeme v Bridgertonových, což je velká romantická sága, a načítám knihu do knihovny pro nevidomé. To dělám strašně ráda. Poctivě si to přečtu a dělám si poznámky.“

Nahlas čtu večer dětem a myslím, že i to je trénink. Možná že děti mě naučily, že nemusím hrát postavy a jen čtu. Baruška mi doma vždycky říká: Mami, nehraj,“ směje se herečka Lucie Pernetová v Blízkých setkáních.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.