Barrandovské terasy. Za Prahou a přece v Praze. A hlavně jako v Americe

Dnes si připomeneme důležitou pražskou stavbu, která dlouhá roky chátrala, ale v posledních letech prochází celkovou rekonstrukcí. Napsal Ondřej David. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Když Václav Havel, otec prvního českého prezidenta, navštívil ve dvacátých letech San Francisco a povečeřel u Tichého oceánu v restaurace The Cliff House, rozhodl se, že podobný podnik na skále si zaslouží mít i Pražané. Zakoupil pozemky plné úhoru nad řekou Vltavou a cesta k výstavbě Barrandovských teras byla otevřená.

Bar otevřený do rána a nejmodernější bazén

Ve své době naprosto ojedinělý komplex nabízel restauraci pro několik tisíc lidí, bar otevřený až do rána a především nejmodernější bazén v zemi, k němuž se scházelo po schodech jako k moři.

Davy lidí mířili stezkou od konečné tramvaje, aby strávili den v příjemné společnosti a kochali se úchvatnými pohledy do daleka.

Další Příběhy z kalendáře jsou věnované českému prezidentovi, který z velké části formuloval Chartu 77.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související