Barrandovské terasy. Za Prahou a přece v Praze. A hlavně jako v Americe

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Barrandov v roce 1945. Areálu dominuje funkcionalistická vyhlídková restaurace Terasy Barrandov od architekta Maxe Urbana. Jsou součástí urbanistického projektu Václava M. Havla na zahradní čtvrť na svahu kopce Habrová

Dnes si připomeneme důležitou pražskou stavbu, která dlouhá roky chátrala, ale v posledních letech prochází celkovou rekonstrukcí. Napsal Ondřej David. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Když Václav Havel, otec prvního českého prezidenta, navštívil ve dvacátých letech San Francisco a povečeřel u Tichého oceánu v restaurace The Cliff House, rozhodl se, že podobný podnik na skále si zaslouží mít i Pražané. Zakoupil pozemky plné úhoru nad řekou Vltavou a cesta k výstavbě Barrandovských teras byla otevřená.

Bar otevřený do rána a nejmodernější bazén

Ve své době naprosto ojedinělý komplex nabízel restauraci pro několik tisíc lidí, bar otevřený až do rána a především nejmodernější bazén v zemi, k němuž se scházelo po schodech jako k moři.

Davy lidí mířili stezkou od konečné tramvaje, aby strávili den v příjemné společnosti a kochali se úchvatnými pohledy do daleka.

Další Příběhy z kalendáře jsou věnované českému prezidentovi, který z velké části formuloval Chartu 77.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související