Žaneta Caletková: Opatření

Komedie o bezpečnostním opatření, které spojuje bývalé spolužáky – nadšenou cestovatelku a zodpovědného ajťáka. Poslouchejte do soboty 4. listopadu 2017.

Hrdiny příběhu jsou ajťák Marek a jeho kamarádka, nadšená cestovatelka, Sabina. Právě kvůli její dobrodružné povaze mezi sebou uzavřeli jakousi bezpečnostní úmluvu. Sabina posílá každý den Markovi zprávu a fotografii místa, kde se nachází. Jenže najednou o sobě nedá vědět. Mladý muž, zvyklý trávit nekonečné hodiny u počítače, zneklidní a vydá se bývalou spolužačku hledat.


Osoby a obsazení: Marek (David Macháček), Kryštof (Tomáš Žilinský), Sabina (Annette Nesvadbová), Žena (Ivana Hloužková), Muž (Jan Lepšík), Inke (Tereza Groszmanová), Kamila (Barbora Nesvadbová), David (Zbyšek Humpolec).
Autor: Žaneta Caletková
Dramaturgie: Hana Hložková
Režie: Radim Nejedlý
Hudba: Martin Kyšperský
Zvukový mistr: Lukáš Dolejší
V Brně natočila Tvůrčí skupina Drama a literatura v roce 2017.


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Malá rozhlasová road movie se odehrává v několika evropských městech. Přesněji řečeno v soukromí domů a bytů Čechů, kteří tam žijí a nabízí turistům bezplatné ubytování. I o tomto fenoménu, totiž CouchSurfingu, debutující dramatička píše. Zatímco se Marek seznamuje s novými, někdy velmi zvláštními, lidmi a jejich zvyklostmi, a den za dnem putuje po místech, kde by mohl najít nějakou stopu, vedoucí k Sabině, do jeho bytu se dočasně nastěhoval bratr Kryštof.

Svérázný mladík a náruživý počítačový hráč by se měl postarat o Markovu kočku. Jenže je na rozdíl od bratra v otázkách sociálních vztahů mnohem aktivnější, takže v bytě pořádá hlučné večírky. V inscenaci o studujících a čerstvých absolventech účinkují mladí herci uherskohradišťských a brněnských jevišť, hudbu složil lídr kapely Květy Martin Kyšperský.

O autorce

Žaneta Caletková ještě jako studentka natočila amatérský celovečerní film Aground (Na dně), ve kterém se představila jako scenáristka, režisérka, kameramanka a střihačka. Realizovala videoklipy pro kapely Side Effect a Jenprotendnešnídenband, spolupracovala s Farním divadlem Simsala Bim Slavkov u Brna apod. Do rozhlasu začala přispívat převážně v rámci brněnského literárně-publicistického magazínu Zelný rynk. Pro Dvojku natočila autorský dokument Chci být tím, čím jsem aneb O muži v ženském těle.

Žaneta Caletková

Čtěte také

Spustit audio
autoři: Hana Hložková , Žaneta Caletková