Vždycky si přeju, aby všechno bylo rychle a snadno, přiznává Jiří Mádl

7. květen 2020

Koronavirová krize je pro známého režiséra, herce a scenáristu velké téma. „Máte něco, co tvoří příběh,“ vysvětluje v Blízkých setkáních.

„Tohle je extrémní situace, kdy je spousta omezení, spousta lidí uvízla doma třeba i s někým, s kým nechtěli. A to skýtá spoustu příběhů, takže to cítím jako něco, co budeme reflektovat v knížkách, filmech i jinak,“ je přesvědčený Jiří Mádl.

Krize mu zasáhla do pracovních plánů

„Chtěl jsem dělat svůj třetí film Vlny, který se týká Československého rozhlasu. A může se stát, že přijde ještě jiný projekt, který bude jednodušší a levnější. Možná, že kdyby nenastala tahle situace, tak by mě to ani nenapadlo,“ přemýšlí nahlas.

Vlny jsou podle jeho slov během na dlouhou trať. „Vždycky si přeju, aby to všechno bylo rychle a snadno. Ale nebývá to tak. Ono to zní namyšleně, ale já chci vždycky dělat věci pořádně. A nakonec jsou pro mě stejně nejdůležitější ty dlouhodobé projekty,“ přiznává v rozhovoru s Terezou Kostkovou.

Kdo měl hrát původně v jeho filmu Na střeše? Které herce má rád? Vybírá si jako režisér vážná témata? Vzpomíná na svá studia v USA? Čím chtěl být v mládí?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...