Vždycky si přeju, aby všechno bylo rychle a snadno, přiznává Jiří Mádl
Koronavirová krize je pro známého režiséra, herce a scenáristu velké téma. „Máte něco, co tvoří příběh,“ vysvětluje v Blízkých setkáních.
„Tohle je extrémní situace, kdy je spousta omezení, spousta lidí uvízla doma třeba i s někým, s kým nechtěli. A to skýtá spoustu příběhů, takže to cítím jako něco, co budeme reflektovat v knížkách, filmech i jinak,“ je přesvědčený Jiří Mádl.
Krize mu zasáhla do pracovních plánů
„Chtěl jsem dělat svůj třetí film Vlny, který se týká Československého rozhlasu. A může se stát, že přijde ještě jiný projekt, který bude jednodušší a levnější. Možná, že kdyby nenastala tahle situace, tak by mě to ani nenapadlo,“ přemýšlí nahlas.
Vlny jsou podle jeho slov během na dlouhou trať. „Vždycky si přeju, aby to všechno bylo rychle a snadno. Ale nebývá to tak. Ono to zní namyšleně, ale já chci vždycky dělat věci pořádně. A nakonec jsou pro mě stejně nejdůležitější ty dlouhodobé projekty,“ přiznává v rozhovoru s Terezou Kostkovou.
Kdo měl hrát původně v jeho filmu Na střeše? Které herce má rád? Vybírá si jako režisér vážná témata? Vzpomíná na svá studia v USA? Čím chtěl být v mládí?
Související
-
Byl jsem i připraven, že mě to zničí. Nejen jako režiséra,...
Cenu filmové kritiky za Objev roku získal koncem ledna Jiří Mádl. Trofej si trochu překvapivě odnesl za scénáristický a režisérský počin. Jeho debutový snímek Pojed...
-
Nápad na Snowboarďáky? „Historky jsme sbíraly ve snowboardové škole,“ vzpomíná režisér Karel Janák
Původně studoval na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Zřejmě proto, aby o pár let později způsobil jaderný výbuch na české filmové scéně se snímkem Snowboarďáci.
-
Když jsem točil Anatomii zrady, prošel jsem všechny holohlavé herce, říká režisér Biser Arichtev
Holá hlava, na kterou se díváte tři hodiny, musí být vybrána velmi dobře, říká o filmu Anatomie zrady Biser Arichtev. Film právě běží v České televizi.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.