Vývojářka kosmetiky Lenka Průšová: V oboru nastal větší posun než u mobilů. Jen to pořád vypadá jako krém
Vývojářka kosmetiky by měla vědět po čem sáhnout a v jaké koncentraci. „Spousta jich ale něco namíchá a pak kouká, jak to bude působit. Já se snažím o opak. Řeknu si, co chci udělat a podle toho to skládám,“ vysvětluje. Co je v současnosti hitem? Je opravdu nezbytná každodenní péče? Jaké má výhrady k bioproduktům? Platí babské rady jako třeba okurka? Jaké jsou mýty např. o syntetických látkách? Jak nahlížet na ochranu před UV zářením?
S péčí o pleť je prý třeba začít co nejdřív. „Pokožka je orgán jako kterýkoli jiný. Lze ji vycvičit. Když ve čtyřiceti začnete pečovat o kůži, dostanete ji do lepší kondice, ale nikdy ne do takové, jako kdybyste o ni pečovali od dvaceti.“
Co si Lenka Průšová myslí o různých moderních metodách jak vyplnit mimické vrásky? „Nemám nic proti invazivním prostředkům, jako jsou výplně či botox, když jsou udělány profesionálně. Je to ale dobrý sluha a zlý pán. Důležité je nenechat se unést krátkodobým efektem a nezapomínat na rutinní péči. Vrásky zmizí, ale s kvalitou pokožky to neudělá nic.“
Podle ní ve vývoji kosmetiky nastal větší posun než u mobilů. „Vnímám to tak. Jen v kosmetice to pořád vypadá jako krém a vy nevidíte dovnitř,“ uzavírá Lenka Průšová, čerstvá držitelka ceny Manažer roku 2023 v kategorii COO a Ceny za udržitelný rozvoj.
Související
-
Otec mi posílá prsa, já s ním konzultuji nosy, říká další plastický chirurg v rodině Měšťáků
Jsem z lékařského prostředí, bylo pro mě automatické, že půjdu na medicínu, říká Ondřej Měšťák, syn známého plastického chirurga Jana Měšťáka.
-
Host: majitelka rodinné firmy Dermacol Věra Komárová
Vystudovala italštinu, ale překladatelství u ní nakonec zastínil marketing, obchod a podnikání. Už od roku 2002 se pohybuje v kosmetickém průmyslu.
-
Českým ženám dala make-up. Jaká ale byla nejvyšší daň, kterou své profesi Olga Knoblochová odvedla?
Jak vzpomíná na práci v Ústavu kosmetiky i zrod proslulé kosmetické značky? A kde všude dnes nachází půvab, harmonii a spokojenost?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.