Výpověď studentů o šikaně nepřekvapuje, podněty musí řešit akademické senáty, míní pedagog Hlaváč

27. červenec 2021

O poměrech a přístupu ke studentům na českých středních a vysokých školách hovoří v Jak to vidí hudebník a vysokoškolský pedagog Jiří Hlaváč. Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Zita Senková.

Čeští vysokoškolští studenti přinesli v první polovině letošního roku výpověď o tom, jaké poměry panují na českých vysokých školách. Hovoří o zneužívání moci ze strany pedagogů, nerovném přístupu ke studentům, o sexismu, ponižování a šikaně.

„Nepřekvapilo mě to,“ komentuje skutečnost vysokoškolský pedagog Jiří Hlaváč v pořadu Jak to vidí. Na uměleckých školách působil desítky let. Ale připouští, že situaci je možné řešit. „Existují akademické senáty,“ komentuje na Dvojce.  

Další témata rozhovoru: Výhody pro očkované; prestiž a smysl olympiád; podmínky v českých divadelních školách. 

autoři: Zita Senková , juk
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová