Ve filmu Vlny dostal Vojta Vodochodský poprvé hlavní roli. „Dal jsem do toho 200 procent“

7. červen 2024

„Je to moc povedený film o Československém rozhlasu v letech 1967 a 1968. Hraju fiktivní postavu technika a točili jsme i tady v budově,“ uvádí herec v Blízkých setkáních. Proč je feminista? Má vyřešenou nahotu na jevišti? Chtěl být odmala hercem? Jak moc bylo těžké vžívat se do Petra Sepešiho? Co dělá po představení? A proč ho baví obchodování na burze?

„Film už jsem měl možnost vidět a je plný napětí a zvratů. Ukazuje nejen stinnou stránku 60. let, ale taky krásu té doby,“ popisuje herec.

„Režisér Jiří Mádl je neuvěřitelný detailista a profesionál. Scénář má neuvěřitelnou dynamiku,“ přibližuje Vojta Vodochodský film Vlny

Casting do filmu absolvoval, ale půl roku se mu prý nikdo neozval. „Hodil jsem to tenkrát za hlavu s tím, že z toho nic nebude. Pak jsem jednou seděl v parku a kolem šel náhodou Jirka Mádl. Pozval mě do druhého kola. Byla to náhoda. To je nějaký vesmír. A kór v herectví, kde tyto drobné nuance hrají neuvěřitelnou roli.“

Film Vlny byl pro Vojtu Vodochodského fyzicky nejnáročnějším filmem v jeho dosavadní kariéře. „Měl jsem tam zdaleka nejvíc natáčecích dnů, co jsem kdy měl. A každý den jsem do toho chtěl dát 200 procent, protože mi na tom hodně záleželo. Takže to mnohdy bylo vyčerpávající. Ale v tom dobrém slova smyslu,“ uzavírá herec v Blízkých setkáních.

Vojtěch Vodochodský
autoři: Tereza Kostková , eh

Související