Toužila jsem si zahrát nějakou dobovku, svěřuje se herečka Marika Šoposká, jedna z postav filmu Vlny

24. červenec 2023

Hraje ve filmu, který popisuje atmosféru v Českém rozhlase v období pražského jara a okupace v roce 1968. „Pro mě bylo moc zajímavé, jak se tenkrát redaktoři zamkli a vysílali do poslední chvilky. Byla to dramatická zkušenost,“ popisuje herečka. Co letos sklidila ze svého skleníku? Má hezké vzpomínky na StarDance? Co prozradila o filmu Dvě slova jako klíč? Jak jí šlo střílení v detektivce?

„Toužila jsem si zahrát zase nějakou dobovku. Jirka Mádl byl jako režisér úžasný. Byla to hezká zkušenost,“ popisuje Marika Šoposká. Rodičů se na dobu 60. let prý neptala. „Ale donutilo mě to načíst si kolem toho spoustu věcí. Jak to probíhalo v rozhlase, to však ví málokdo.“

Co je pro ni v životě klíčové? „Rodina a domov. A vůbec jsem neřešila, jestli chci děti později, nebo brzy. Když jsem potkala svého muže, vůbec jsem nad tím neuvažovala. Věděla jsem, že je to muž, se kterým chci mít rodinu.“ Má recept na spokojené manželství? „Oba jsme vytížení a pořád se s tím učíme pracovat. Chce to hodně tolerance,“ uzavírá Marika Šoposká v Blízkých setkáních.

autoři: Tereza Bebarová , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.