V sexu jsme po tisíciletí nic nového nevymysleli, konstatuje Radim Uzel

6. srpen 2019

Sexuologie se od 50. let příliš nezměnila. Problémů není více, ani nejsou jiné, ujistil v Blízkých setkáních Aleše Cibulku známý sexuolog Radim Uzel.

Lidé jsou ale dnes ochotní se o problémech více poradit. Dříve se to řešilo tajně, pokoutně, stylem „jedna paní povídala“. Dnes mají páry svého psychologa nebo sexuologa, za kterými se nestydí často chodit.

Naproti tomu v gynekologii jde věda mílovými kroky dopředu. „Kdyby mi v mládí někdo řekl, že je možné, aby ženské vajíčko bylo oplodněno mimo tělo, tak bych to považoval za sci-fi. Ještě pamatuji, že jsme dělali těhotenské testy na bílých myších. Dnes si ho koupí každý v lékárně za pár korun," připomněl Radim Uzel. 

Jaké prožívá léto? Žárlí manželka sexuologa? Proč je považován za poručíka Colomba? Proč luští sudoku?

autoři: Aleš Cibulka , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.