Úžasné životy: herec Miroslav Moravec podle Olgy Walló

13. září 2020

Psycholožka, překladatelka a spisovatelka Olga Walló je známa spíš jako režisérka dabingu. Pro své vzpomínání si vybrala spolupracovníka a kamaráda Miroslava Moravce.

V této epizodě Úžasných životů si můžete poslechnout záběry z Vedralovy rozhlasové hry Lidský hlas, která byla Moravcovi šita takzvaně na míru. Dále uslyšíte polemiku o tom, zda je český dabing "nejlepší na světě”, jak se kdysi tvrdilo.

A nakonec Olga Walló odhalí i vzpomínky veřejnosti ne zcela známé, které by mohly sloužit jako klíč k pochopení často záhadné povahy Miroslava Moravce. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.