Tomáš Holý a já jsme stejná čísla, říká dětský herec Filip Antonio

2. červenec 2018

Seriál První republika, Ve stínu či Muži v naději. To je jen zlomek filmografie čtrnáctiletého Filipa Antonia, který se před kamerou pohybuje od svých 18 měsíců. Dnes je nejobsazovanějším dětským hercem posledního desetiletí.

Mezi jeho první patřil film Líbáš jako Bůh. „Potřebovali sedmiletého chlapce a mně byly čtyři. Ale nakonec mě paní režisérka Poledňáková vzala a až po natáčení řekla mamince proč. Říkala, že jsem jí nějak nedal spát, a tak začala hledat v kartotéce s fotkami lidí, kteří byli na castingu. A vytáhla si moji fotku a fotku Tomáše Holého a oba jsme měli číslo 23,“ vzpomíná Filip Antonio.

Jak Tomáš Holý dospíval, s herectvím se začal rozcházet. To u Filipa Antonia alespoň prozatím nehrozí. „Chtěl bych, aby to bylo moje povolání a chtěl bych účinkovat i v zahraničních filmech. Proto bych chtěl na jazykový gympl. A k tomu jsem měl i sen natočit si jeden-dva filmy jako režisér. To by mě taky bavilo.Takže u téhle profese bych chtěl určitě zůstat.“

Jak vzpomíná na natáčení filmu Ve stínu? Proč neviděl film Všiváci, ve kterém hrál? Jaké mají plány na léto? Poslechněte si ze záznamu.

autoři: eh , Martina Kociánová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.