Tereza Dočkalová: Negativním reakcím na Branky, body ko*oty se směju

5. březen 2019

Tereza Dočkalová je mladá provokativní herečka, která se umí rozvášnit. Ukázala to v Blízkých setkáních Terezy Kostkové, když došlo na otázku feminismu.

„Jsem feminista amatér, ale přijde mi, že #metoo vzniklo jako volání o pomoc. Jak jsem pochopila, tak oběti mají problém o tom mluvit. Není to p*del. Pardon. Přijde mi, že tohle byla super platforma, která se zneužitím z obou stran stala neplatnou a mrzí mě to,“ říká bez obalu Tereza Dočkalová.

Útlocitným povahám není určený ani její satirický pořad Branky, body, ko*oti, kde vystupuje v roli naštvané moderátorky. „Nám přišlo, že všichni mají feministku jako vžitou karikaturu, že je to nas*aná, škaredá ženská. Takže jsme chtěli, aby byla opravdu naštvaná.“ Komentáře na sociálních sítích bývají různé, i velmi negativní. „Já se tomu směju, mně to přijde děsně vtipný. Bavím se tím.“  

Jaké byly její divadelní začátky a co jejímu rozhodnutí hrát říkala rodina? Mají pro ni ceny Thálie nějakou zvláštní hodnotu? Věří na strážného anděla?

autoři: Tereza Kostková , eh

    Související

    Nejposlouchanější

    Více z pořadu

    E-shop Českého rozhlasu

    Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

    Jan Rosák, moderátor

    slovo_nad_zlato.jpg

    Slovo nad zlato

    Koupit

    Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.