Tenisový mág. Pozoruhodný život a podivnou smrt Karla Koželuha odhaluje Stanislav Motl
Nejvšestrannější český sportovec, jemuž se klaněl svět. Na tenisových dvorcích fascinoval technikou hry, skvělými údery a především nezlomnou vůlí a vytrvalostí. Znal se s automobilovým magnátem Henry Fordem. Trénoval budoucího prezidenta George Bushe staršího. Přátelil se s všemocným šéfem FBI Johnem Edgarem Hooverem. Mezi jeho přátelé patřili Tomáš Garrigue Masaryk, jeho syn Jan nebo Vlasta Burian. Přesto jsme na něho zapomněli. Zapomněli jsme na jedinečného Karla Koželuha.
Související
-
Tenisový kurt nacisti Burianovi zakázali! Co všechno si Bohéma ještě upravila?
Jak to bylo doopravdy? Ví Vladimír Just, který stál za rehabilitací Vlasty Buriana v 90. letech.
-
Tenisu dávala úplně všechno. Osudová žena Jana Novotná
Jana Novotná se stala ikonou českého tenisu, ale více než triumf ji proslavily její prohry. Nejtěžší zápas ovšem sehrála mimo kurty. Zákeřnému soupeři bohužel podlehla.
-
Lacoste: Tenisová jednička udala tón hry i mimo kurt
René Lacoste, hráč skvělých úderů od základní čáry, jeden z nejlepších tenistů. Eelegán oblečený do vlastnoručně navrženého prádla. Proč si zvolil do znaku krokodýla?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.