Těhotenství a narození syna byla euforie. Teď je to občas peklo, přiznává herec Tomáš Jeřábek

4. leden 2023

Nedávno se stal otcem. „Dřív jsem necítil potřebu se replikovat. Protože jsem si říkal, že děti by neměly mít děti. Tím spíš, když mají nezodpovědnost jako další vlastnost,“ prohlašuje sebekriticky v Blízkých setkáních. Jaké to bylo na place s hereckou partnerkou Terezou Kostkovou? Pořád platí, že má rád historii a obzvlášť Řím a gotiku? Je mu líto, že se u nás netočí sci-fi? Točí se mu dobře reklamy?

„Moje partnerka dítě chtěla a já ne. Postupem času mi ale cvaklo, že jestli ano, tak teď. Vzhledem k našemu věku se to poměrně rychle povedlo.“ Jak se smířil s tím, že je konec svobodě?

„Je to peklo. Těhotenství a narození syna byla euforie. Do jeho dvou let trval stres, než jsem pochopil, co budu dělat. Zklidnil jsem se teprve, když začala komunikace. Teď jsem šťastný. Ale dnes ráno se vypravoval do školky a bylo to strašný,“ vypráví herec.

autoři: Vasil Fridrich , eh
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová