Stephen Leacock: Omyly svatého Mikuláše. Dramatizace satirické povídky

17. prosinec 2022

Rodiny Brownových a Jonesových se sejdou v předvečer nadělování svatého Mikuláše. Vzájemně si ukazují dárky pro své blízké. Postupně ale vychází najevo, že dárky sice mají potěšit bližní, ale zároveň si je lidé kupují i pro svou radost. Vždyť který dospělý muž by si rád znovu nepohrál s vláčky? Která dospělá žena by si nechtěla obléknout panenku? Budou i ty letošní Vánoce u Jonesových jak se patří vydařené? A co všechno svatý Mikuláš jednotlivým členům rodiny nadělí?

Osoby a obsazení: Miroslav Rataj (vypravěč), Vladislav Georgiev (Jones), Vladimír Polák (Brown), Lenka Sedláčková (Jonesová), Renáta Klemensová (Brownová), Jakub Havránek (Edwin), Matyáš Walder (Willy), Vendula Holubová (Ulvina), Kristýna Kriebelová (Clarissa), Pavel Cisovský (dědeček)
Připravil: Jaroslav Kodeš
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Překlad: František Vrba
Zvuk: Hana Plecháčková Kovalová
Zvuková spolupráce: Josef Plechatý
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno: v roce 2014

Hledáte audiopohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a pohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související