Společné hudební album? O Štefanově návrhu jsem nejprve pochybovala, přiznává Hana Zagorová

1. prosinec 2020

Po třiceti společně prožitých letech na podzim Hana Zagorová a Štefan Margita konečně nazpívali CD. Společně přišli i na rozhovor do Blízkých setkání.

„Když přišel Štefan s návrhem vydat naše společné CD, tak jsem o tom nejdřív pochybovala. Máme každý svoje publikum. To moje opera vůbec nebude zajímat,“ namítala zpěvačka. Nakonec ale souhlasila a album je na světě. „Musel jsem se naučit zpívat na mikrofon. V opeře ho nepoužíváme. Zvukař si musel zvyknout na to moje operní zpívání a také byli opravdu nervózní, jak to natočíme, přiznává Štefan Margita.

29 let spolu

„Stejně jako při výběru písniček na naše CD jsme neměli problém se shodnout. A tak to máme i v životě. Jsme spolu 29 let a jsme vlastně pořád spolu,“ vypráví zpěvák. Jen když jedu zkoušet někam do ciziny, tak se chvíli nevidíme, ale stejně tam za mnou Hanka přijede a já už se jí nemůžu dočkat,“ popisuje Štefan Margita.

Jak vzniklo rčení „dělat Zagorku“? Co na sebe manželé prozradili? Jaké mají plány na léto?

autoři: Tereza Kostková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.