Sociální sítě jsou problém, který zasahuje do života všech žen, myslí si publicistka Lucie Šilhová

31. prosinec 2021

„Podívejte se, jak vypadá normální česká žena a jak si myslí, že by vypadat měla. To je ohromný rozdíl,“ je přesvědčená publicistka a spisovatelka. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

Lucie Šilhová píše převážně pro ženy: „Jsou témata, která ženy řeší často. Jsou to vztahy, děti, řešíme váhu a vzhled,“ vypočítává v Blízkých setkáních. „Sociální sítě, to je dnes obrovský problém, který zasahuje do života žen nejen mladých, ale i těch zralých.

 „Já se snažím být takový osvětář v dobrém slova smyslu. Snažím se hledat lidi s chytrými názory a ty bych chtěla předávat dál. Myslím, že jsme zahlceni často nereálnými věcmi a je těžké se v tom orientovat. Vždy jsem se snažila v rozhovorech stát nohama na zemi.“

„Jsou to média, která nereálně vykreslují, jak by ženy měly vypadat. Často je to tím, že na vedoucích pozicích pracují muži. Pak je velmi těžké ženám předkládat to, co potřebují slyšet. Pohlazení, to, že jsou normální a krásné, že nejsou ošklivé a nepřitažlivé, když nemají velikost číslo 36,“ uzavírá host Terezy Kostkové.

Jak vychovávala svoje dvě děti? Kdo jí přesvědčil, aby začala psát knihy? Co jí čeká v příští roce?

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.