Skákání gumy jí změnilo život. „Tehdy začala moje láska k retrohrám,“ vzpomíná Alice Kavková

13. září 2023

Je odbornicí na retrohry. Žije jimi a dokonce v nich i podniká. Co musí mít desková hra, aby se stala hitem? „Musí mít své kouzlo a musí být dobře udělaná,“ uvádí autorka knihy Retrohraní. O čem jsou hry Turboprší a Dorty jsou vrženy? Existují šikovnostní či sólové hry? Dělají její děti mezi kamarády osvětu? Jaké měla dětství a jaké hry hrála? Má některé oblíbené, které ji baví?

Alice Kavková

Skákání gumy znamenalo v jejím životě milník. „Natočila jsem video a dala ho na sociální sítě. Mělo dva a půl milionu zhlédnutí a napsali mi lidé ze 70 zemí! Udělala jsem sběr sestav a stala se, jak tomu z legrace říkám, skákací archeoložkou,“ ohlíží se Alice Kavková, která návody na různé hry publikovala ve své knize. Změnilo mi to život a tehdy začala moje láska k retrohrám. Zjistila jsem, že o ně lidi mají zájem.

Dnes doma s dětmi, které jsou už větší, hraje hry, které baví i dospělé. Na mobil mají omezený čas. „Při dobré deskové hře ale děti ty placky odloží a ani si jich nevšimnou, říká z vlastní zkušenosti. „Dobrá desková hra má totiž něco víc než mobil. Na něm koukáte, jak někdo něco dělá. U hry ale děláte něco vy. Musíte u toho přemýšlet, něco někam padá, smějete se… Dobrá hra nabízí víc než mobil,“ ujišťuje.

autoři: Adéla Gondíková , eh
Spustit audio

Související