Šílené je, do jakých zemí se vydávám a ještě o tom točím, směje se Martin Písařík

5. srpen 2019

Povolání herce dočasně vyměnil za roli motorkáře. „Jsem vděčný za to, že si můžu plnit své sny, protože mám doma podporu,“ svěřil se Aleši Cibulkovi v Blízkých setkáních.

Motorky miloval od dětství, ale nikdy neujel víc než 100 kilometrů. To se ale v loňském roce změnilo. Rozhodl se, že bude cestovat a natáčet o svých cestách filmy. S kamarádem cestovatelem Igorem Brezovarem, se vydal do Iráku. Na jeden zátah ujeli 1800 kilometrů. „Chceme se dostávat blíž k lidem, mluvit s nimi, poznávat je. Pokud nezafunguje angličtina, domluvíme se rukama, nohama.“

V současné chvíli se chystají do Afriky. „Chceme zmapovat tvář Afriky, od arabské části až po Jižní Afriku. Tak na to jsem sám zvědavej. Některé země se chystáme objet, tak to mě maličko znervózňuje. Ve filmu chceme ukázat nejen památky a krásy tamních zemí, ale i to, jak se v té které zemi žije lidem.“

Jaký je Martin táta? Jaké role většinou dostává? Jakým koníčkem je motorkářství? Zasahují mu motorky do profese nebo rodinného života?

autoři: Aleš Cibulka , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.