Rudolf Čechura: Sherlock Holmes a případ s pavouky
Druhý vědecký případ Sherlocka Holmese a doktora Watsona ze speciální letní série Meteoru. Sherlock Holmes vždy využíval vědecké postupy. Není tedy divu, že se tato postava objevuje i v Meteoru. Podaří se mu v tomto díle najít poklad mrtvého muže?
Související
-
Čepice a dýmka? Největší mýty o Sherlockovi Holmesovi
Čepice se dvěma štítky a prohnutá dýmka. Kdo to je? „Jak prosté, milý Watsone,“ chtělo by se říct. Jenže to je asi největší mýtus, který se o Sherlockovi Holmesovi traduje.
-
Meteor s Sherlockem. Dvě značky neodlučně spojené už od 60. let
Sherlock Holmes se v Meteoru objevil už dva roky po jeho vzniku. A jeho vědecké metody se vysílání prolínají i v novém tisíciletí.
-
Meteor o zoologických zahradách, největším organismu, záchodu v přírodě a výrobě hliníku
01:20 Vznik názvu zoologická zahrada 08:55 Největší organismus 18:26 Jak si v přírodě odskočit a neuškodit? 24:02 Patent na hliník. Sherlock Holmes a případ s pavouky
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.