Ropa a zemní plyn - jak dlouho vydrží kohouty otevřené?

27. březen 2014

Považujeme za samozřejmé, že otočíme knoflíkem, zapneme plyn a ohřejeme nebo uvaříme oběd. Jenže budou tyto a mnohé další samozřejmosti skutečně samozřejmé i v budoucnu?

Ze západu na východ a zpět létají stále ostřejší slova. Sankce, porušení mezinárodního práva - jeden odsudek střídá druhý. Mnoho Evropanů však tento proud slov vnímá jen okrajově a ptá se po jiných proudech – po proudech ropy a zemního plynu. Ty zatím plynou klidně a nerušeně, jakoby se v politice nic zvláštního nedělo.

Jenže jak dlouho vydrží kohouty otevřené? Co všechno by vlastně znamenalo pro Evropu, pro nás pro všechny, kdyby byly kohoutky jednoho dne zavřeny?

Hosté:
Mgr. Pavel Kavina, ředitel Odboru surovinové a energetické bezpečnosti MPO
Ing. Jan Zaplatílek, ředitel Odboru plynárenství a kapalných paliv MPO

Poslouchejte ve čtvrtek 27. března ve 20 hodin na Dvojce.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko