Radoslav Brzobohatý. Přežil třikrát svoji smrt během 24 hodin

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Radoslav Brzobohatý

Přežil třikrát svoji smrt. Životně nebezpečné okamžiky předpověděl Radoslavu Brzobohatému režisér Vojtěch Jasný. Napsal Jindřich Bíč. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

„Život zpočátku rozdává, možná až marnotratně, ale pak si začíná brát,“ řekl český herec Radoslav Brzobohatý, který se narodil 13. září 1932. Dnes by oslavil 89 let. Pocházel z námořnické rodiny, ale místo lodní paluby ho lákala spíše prkna, která znamenají svět. Jeho tátovi se to moc nelíbilo, ale s tvrdohlavostí svého syna nic nesvedl.

S třetí manželkou zůstal až do smrti

Brzobohatý byl celkem třikrát ženatý. Poprvé si vzal ve dvaceti Jarmilu Kolářovou, jeho druhou manželkou byla Jiřina Bohdalová a při natáčení Nočních jezdců poznal Hanu Gregorovou. S ní zůstal až do smrti.

Ostatně smrti byl blízko už před dovršením 40 let. Tehdy mu režisér filmu Všichni dobří rodáci Vojtěch Jasný předpověděl, že zažije během 24 hodiny tři okamžiky, kdy jen o vlásek unikne smrti. Proroctví se vyplnilo, a pokud chcete vědět, jaké okamžiky to byly, poslechněte si nové Příběhy z kalendáře.

Hrdinou dalšího dílu bude jediný Čech, kterého všichni znají zkratkou jeho jména. Dodejme, že to byl prezident.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související

  • Radoslav Brzobohatý in memoriam

    Vzpomínkou na Radoslava Brzobohatého bude i Noční mikrofórum. Hosty Dana Moravce jsou Hana Gregorová a Šárka Skaláková, autorka dokumentu Zákulisí Radka Brzobohatého.

  • Radoslav Brzobohatý - herec

    Herec Radoslav Brzobohatý byl hostem talkshow Tandem Jana Rosáka. Dozvěděli jste se, v kolika hrách v současné době hraje, zdali rád cestuje letadlem, a který člově...