Lahůdkářství U Lipperta. Zdejší chlebíčky se zapojily do odboje

Víte, kam za první republiky chodila mlsat pražská honorace a kde pořádal Vlasta Burian slavné chlebíčkové hostiny? Žatecký rodák Josef Lippert otevřel své lahůdkářství v Praze 29. března 1892. Kdo vlastně chlebíček vymyslel? Co byla chlebíčková aféra, a jak se chlebíčky zapojily za druhé světové války do odboje? V Příbězích z kalendáře se také dozvíte, jaké nejdražší lahůdky si dnes můžete dopřát a na kolik vás to přijde.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

autoři: Jan Kovařík , Tereza Stýblová , Denisa Hrnčířová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...