Proč dělit sporty na mužské a ženské? Odpovídá Jan Mareš z pánského týmu synchronizovaného plavání Krasoplavci
Kde se vzalo slovo „krasoplavci“? Čím si Jana Mareše získalo plavání? Je na místě dělit sporty na mužské a ženské? Kdy svět zaznamenal, že synchronizované plavání mohou provozovat i muži? Proč při tréninku akvabel trenérka rytmicky ťuká do kovových schůdků bazénu? Slyší Krasoplavci i pod vodou hudbu Bedřicha Smetany nebo Antonína Dvořáka, na kterou často plavou? Chodí si i Krasoplavci jen tak zaplavat?
Související
-
„Plavat v olympijském bazénu bylo nezapomenutelné,“ říká krasoplavec Jan Mareš
Vidět v bazénu plavat místo akvabel statné muže? Je jaká je navštívil Jan Mareš, zástupce 1. klubu Českých krasoplavců, unikátního pánského týmu synchronizovaného plavání.
-
Jak se naučit správně plavat a překonat strach z vody. Mistrovský kurz Gabriely Minaříkové
„Začít plavat můžete jako dítě, ale i v dopělosti. Třeba v devadesáti. Je to nádherný pohyb, zdravý pro duši i pro tělo,“ říká plavecká trenérka. Učte se od nejlepších!
-
Barbora Černošková varuje: Chceme být pořád rychlejší, ale lidské tělo má své limity!
„Řada sportovců mívá po skončení kariéry velké psychické problémy. Ty bohužel končí i sebevraždou,“ upozorňuje v Blízkých setkáních sportovní komentátorka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.