Příliš mnoho otců. Omeletky Haliny Pawlowské o konvencích

23. duben 2023

Tématem omeletek jsou dnes konvence. Byli jsme s kamarády ve Francii na mši. Snažili se vstávat a klekat spolu s ostatními. V jednu chvíli kněz něco řekl a muž vedle nich si stoupl. Povstali tedy taky, načež všichni propukli v srdečný smích. Pak se dozvěděli, že kněz oznámil narození dítěte ve farnosti a vyzval otce, aby povstal. V Omeletkách uslyšíte povídku Amálky Zahradníčkové Ztracený a nalezený osud. O konvencích budeme mluvit s hercem Vaškem Šandou.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...