Pohádky Ludvíka Aškenazyho

28. duben 2019

Z kina, cirkusu i fotbalového hřiště. V jedinečné interpretaci Oldřicha Kaisera, Ladislava Mrkvičky, Eduarda Cupáka, Karla Heřmánka nebo Radoslava Brzobohatého.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Paraplíčko

Jedno velmi chytré a trojbarevné paraplíčko zatoužilo stát se biografem, aby vyplnilo přání holčičky Lucinky. Jak to dokázalo a co pro to muselo udělat, uslyšíte v pohádce. Čte Oldřich Kaiser.

Bleší twist

Byl jednou jeden hrabě jménem Robert de Žiletka a ten po předcích zdědil blechu. Dokázal si s ní povídat, hrál jí na pilu a společně také orali pole. Čte Oldřich Kaiser.

Kouzelník Tom Kiks

V Posázaví se kdysi narodil do staré kouzelnické rodiny Tom Kiks. I když v kouzelnické škole poslouchal jen na půl ucha, vychodil ji a získal titul půlmistr. Čte Ladislav Mrkvička.

Kulový blesk

Byl jednou jeden kluk a ten se bál bouřky a zároveň se mu bouřka strašně líbila. Někdy se nemohl bouřky vyloženě dočkat. To ovšem ještě netušil, že nejhorší ze všeho jsou kulové blesky. Čte Ladislav Mrkvička.

Modrovous a sloni

Krotitel Koliha, kterému doma říkali Jájínku, viděl ve snu dva malé modré slony a vzal je do svého cirkusu. Byli to moc učenliví sloni a brzy se naučili několik nádherných světových čísel! Čte Eduard Cupák.

Jak měl Rosťa smůlu

Když má někdo moc velkou smůlu, tak říká: Mně vyroste i trpaslík. Rosťa ale smůlu neměl, ba naopak měl víc štěstí než rozumu. Ovšem jednoho dne se mu zjevil třídní trpaslík Školník a rozhodl se, že Rosťovi tu vytouženou smůlu zařídí. Čte Karel Heřmánek.

Nedokončený zápas

Jeden fotbalový míč se cítil nejlíp, když ho brankář vykopl hodně vysoko. Jednou se domluvil s levým útočníkem Bešťákem a rozhodli se, že se spolu zkusí podívat do kosmu. Čte Radoslav Brzobohatý.

Čtou: Oldřich Kaiser, Ladislav Mrkvička, Eduard Cupák, Karel Heřmánek, Radoslav Brzobohatý
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Režie: Ivan Holeček
Natočeno v roce 1990.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová