Plavecký stadion Podolí. Chrám sportu, který se stal kulturní památkou

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Plavecký bazén Podolí

Dnes si připomeneme otevření známého pražského sportovního areálu, který je ve své kategorii považován za jednu z nejzdařilejších staveb na světě. Napsal Ondřej David. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Plavecký stadion Podolí se nachází v bezprostřední blízkosti řeky Vltavy na místě bývalého vápencového lomu. Komplex bazénů měl mít původně svou tribunu, ale nevešla se na relativně malý pozemek. Architekt Richard Podzemný proto přišel se vskutku geniálním řešením. Tribunu navrhl na střeše krytého bazénu.

Budova je ve tvaru vlny, čímž se podtrhuje její účel. Podolí je ale jedinečné díky celé řadě dalších věcí: venkovnímu bazénu s teplou vodou, geologickému nalezišti pod skalou a několika uměleckým dílům v areálu. Není proto divu, že se stadion stal v minulém roce kulturní památkou.

Další Příběh z kalendáře bodou patřit americkému králi popu.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související