Patříme stále k chudým evropským zemím? Odpovídá Magdaléna Frouzová mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR
Co přineslo členství v Evropské unii do našeho každodenního života? S jakými předsudky vůči EU se Magdaléna Frouzová setkává? Platí, že EU je samá byrokracie? Patříme stále k chudým evropským zemím? Do jakých oblastí EU "nemluví"? Proč je důležité, aby byl v Evropě jeden právní systém? Co České republice přinese nadcházející předsednictví Radě EU? Co Magdalénu Frouzovou přivedlo k zájmu o ženskou otázku? Proč je tak důležité, aby byly ženy finančně nezávislé?
Související
-
Lukáš Kovanda: Euro mělo sblížit ekonomiky Evropské unie. Místo toho ale vykopalo hluboké příkopy
Před 20 lety vstoupily do oběhu bankovky a mince společné evropské měny – eura. Co se od konverze dvanácti národních měn očekávalo a do jaké míry se očekávání naplnila?
-
Kateřina Šafaříková: Nejtěžší témata z klimatické dohody vyjdou na české předsednictví v Radě EU
Za necelý rok převezme po Francii předsednictví v Radě Evropské unie Česká republika. A podle redaktorky časopisu Respekt Kateřiny Šafaříkové ji čekají nelehká témata.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor


Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.