Otec a syn. Emanuel Moravec a osud jeho nejstaršího syna
Je to příběh skoro jako z antické tragédie. Emanuel Moravec a osud jeho nejstaršího syna Iglora. Poslouchejte do pondělí 23. listopadu 2020.
Někdejší československý legionář, obdivovatel T. G. Masaryka a vyznavač jeho demokracie. Talentovaný publicista se během okamžiku obrátí o pomyslných sto osmdesát stupňů a stane se jedním z nejhorlivějších vyznavačů myšlenek německého národního socialismu a zejména Adolfa Hitlera.
Jmenoval se Emanuel Moravec. Patřil k nejvíce nenáviděným lidem v protektorátu. O jeho osudech víme vcelku dost, méně se však už ví o osudech jeho nejstaršího syna Igora, který se zásluhou svého otce vydal na cestu, ze které nebylo návratu.
Související
-
Když jsem točil Anatomii zrady, prošel jsem všechny holohlavé herce, říká režisér Biser Arichtev
Holá hlava, na kterou se díváte tři hodiny, musí být vybrána velmi dobře, říká o filmu Anatomie zrady Biser Arichtev. Film právě běží v České televizi.
-
Bohémský život? Kolik braly protektorátní filmové hvězdy
Jak vypadaly ve skutečnosti dotočné s Vlastou Burianem? A jak vůbec fungoval tehdejší filmový průmysl?
-
Richard Hindls: Jak se nacistická okupace podepsala na naší ekonomice?
„Byla to loupež. Na druhou stranu je pravda, že po počátečních problémech se kolem roku 1941 začala trochu rychleji zvyšovat hrubá průmyslová produkce,“ vysvětluje ekonom.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.