Opatření. Komedie o pátrání zodpovědného ajťáka po cestovatelce ztracené během couchsurfingu

23. červenec 2022

Hrdiny příběhu jsou ajťák Marek a jeho kamarádka cestovatelka Sabina. Kvůli její dobrodružné povaze mezi sebou uzavřeli jakousi bezpečnostní úmluvu. Sabina posílá každý den Markovi zprávu a fotografii místa, kde se nachází. Jenže najednou o sobě nedá vědět. Mladý muž, zvyklý trávit nekonečné hodiny u počítače, zneklidní a vydá se bývalou spolužačku hledat... Malá rozhlasová road movie o fenoménu CouchSurfingu se odehrává v několika evropských městech.

Osoby a obsazení: Marek (David Macháček), Kryštof (Tomáš Žilinský), Sabina (Annette Nesvadbová), Žena (Ivana Hloužková), Muž (Jan Lepšík), Inke (Tereza Groszmanová), Kamila (Barbora Nesvadbová), David (Zbyšek Humpolec)
Napsala: Žaneta Caletková
Dramaturgie: Hana Hložková
Zvukový mistr: Lukáš Dolejší
Hudba: Martin Kyšperský
Režie: Radim Nejedlý
Natočeno: v roce 2017

CouchSurfing nabízí bezplatné ubytování turistům v soukromí domů a bytů, kde jejich majitelé normálně žijí. Nevěnuje se mu jen nadšená cestovatelka Sabina, ale z donucení i její kamarád Marek. A to jako pronajímatel i turista.

Zatímco se totiž seznamuje s novými, někdy velmi zvláštními, lidmi a jejich zvyklostmi, a den za dnem putuje po místech, kde by mohl najít nějakou stopu, vedoucí k Sabině, do jeho bytu se dočasně nastěhoval jeho bratr Kryštof, aby se postaral o Markovu kočku.

Jenže svérázný mladík a náruživý počítačový hráč je na rozdíl od bratra v otázkách sociálních vztahů mnohem aktivnější a v bytě pořádá hlučné večírky. V inscenaci o studujících a čerstvých absolventech účinkují mladí herci uherskohradišťských a brněnských jevišť, hudbu složil lídr kapely Květy Martin Kyšperský.

Žaneta Caletková

O autorce

Žaneta Caletková ještě jako studentka natočila amatérský celovečerní film Aground (Na dně), ve kterém se představila jako scenáristka, režisérka, kameramanka a střihačka. Realizovala videoklipy pro kapely Side Effect a Jenprotendnešnídenband, spolupracovala s Farním divadlem Simsala Bim Slavkov u Brna apod. Do rozhlasu začala přispívat převážně v rámci brněnského literárně-publicistického magazínu Zelný rynk. Pro Dvojku natočila autorský dokument Chci být tím, čím jsem aneb O muži v ženském těle.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Žaneta Caletková , Hana Hložková
Spustit audio

Související