Ať žije divadlo! Ať žijí knížky! Český rozhlas Dvojka spouští 12hodinový živý maraton na podporu české kultury
Marcela Turečková
Ředitelka Svazu českých knihkupců a nakladatelů byla v Kávě o čtvrté spolu s kulturním manažerem, zakladatelem Jatek 78 a šéfem Asociace nezávislých divadel Štěpánem Kubištou.
Jakou knihu by si teď určitě každý měl přečíst?
Karin Lednická: Šikmý kostel (Bílá vrána)
Na tenhle titul se trošičku zapomnělo, protože když přicházel na trh, tak to všechno, co teď prožíváme, začalo. Je to opravdu nádherná věc, která by v téhle chvíli mohla pomoci i psychicky. Protože jsme všichni vystresování. nedívat se prostě jen tím svým úzkým oknem, ale zkusit se na to podívat z nadhledu, z optiky delšího časového úseku. protože je to o historii Karviné.
Mohlo by vás zajímat
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.