Nicholas Winton. Málem zapomenutý anděl

Nicholas Winton žil obyčejný život, a přesto ho dnes známe jako filmového hrdinu. Jeho zbraní byla jen dobrá vůle, a přece se nezalekl ani hitlerovského Německa.. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas. Napsal Tomáš Syrovátka. 

Za život mu vděčí téměř 700 dětí, které na poslední chvíli odvezl z Prahy a Vídně do Británie a spasil je před takřka jistým osudem. Je pozoruhodné, jak skromný tento výjimečný muž byl.

O své minulosti celá desetiletí mlčel. Teprve v devadesátých letech 20. století se svět dozvěděl o existenci „málem zapomenutého anděla“. Sir Nicholas Winton se narodil 19. května 1909 a tento den ho připomenou i Příběhy z kalendáře.

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 12. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Související