Nehráli jsme už tři čtvrtě roku. Budeme rádi, až diváky uvidíme naživo, těší se Matěj Ruppert

15. duben 2021

Když mi bylo sedmnáct, zpíval jsem v Caruso Show. Myslím, že jsem to nazpíval hrozně, prozrazuje Matěj Ruppert z kapely Monkey Business. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas

„Moje maminka je kostymérkou, tatínek byl rekvizitář. Tehdy začal pořad Caruso Show, který lidé moc neznali a tak hledali zpěváky. Přemluvili mě honorářem. Já to nakonec vyhrál a s kamarádem jsme letěli na týden do Tunisu. Poprvé jsem letěl v letadle a byl bez rodičů. Užili jsme si to,“ vzpomíná zpěvák.

Chystáme velký koncert

„Na naší poslední desce Freedom on Sale je nejlepší hudba, co Roman Holý napsal. Dobře si sedla s texty, které začal psát basista Pavel Mrázek. Přechozí texty byly psané květnatější angličtinou a někdy jsem jim nerozuměl,“ představuje novou desku Matěj Ruppert.

Skupina Monkey Business chystá na 18. dubna velký streamovaný koncert. „Těšíme se hlavně na to, že se bude něco dít. V zimě jsme natáčeli. Já bych to bez potkávání kapely mentálně nepřežil. Už jsme nehráli tři čtvrtě roku, a na některé členy kapely to má výrazný dopad. Součástí koncertu budou nejnovější klipy a po skončení i chat s fanoušky. Doufám, že se brzy potkáme naživo,“ těší se Matěj Ruppert.

Jak vzpomíná na setkání s Věrou Špinarovou? Co si s kapelou zazpívá Ewa Farna? Jak přijali posluchači změnu zpěvačky v Monkey Business?

autoři: Tereza Kostková , zk

Související