„Názor na trest smrti není nejlepší diskuze s dívkou v tanečních.“ Omeletky Haliny Pawlowské o názorech
Téma Omeletek jsou názory. Nemám ráda plesovou sezónu. Když jsem šla se synem do tanečních, nevěděl, co dívce říkat. Já mu povídám: „Řekni jí, co tě zajímá.“ Vidím, jak dívka po jeho slovech ztuhla. Ptala jsem se: „Co jsi jí říkal?“ A on na to: „Zeptal jsem se na její názor na trest smrti.“ V Omeletkách ještě uslyšíte dvě povídky Haliny Pawlowské. Jmenují se Trpaslík s helmičkou a Dejte si bacha. Přečte také povídku Silvie Mlčochové Na Petřín a přidá recept na sýrové muffiny.
Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.
Související
-
„Muži prý ztrácejí paměťové buňky rychleji.“ Omeletky Haliny Pawlowské o změnách
Omeletky jsou dnes naplněny změnami. Halina Pawlowská přečte svoji povídku Tvrdá mašina a křehký psychiatr. Uslyšíte i povídku Marie Nevěřilové A to nebylo všechno.
-
„Existují i módní předsudky, třeba ramenní vycpávky.“ Omeletky Haliny Pawlowské o předsudcích
Omeletky jsou naplněné předsudky. Uslyšíte povídku Dovolená v Alpách, kterou napsal Bartoloměj Boška. Halina Pawlowská přidá recept na sýrové muffiny.
-
„Držely jsme s dcerou dietu, při které jsme tloustly.“ Omeletky Haliny Pawlowské na téma proudy
Tématem Omeletek jsou proudy. Halina Pawlowská přidá recept na vejce flamenco a povídku Chci jen bederní roušku! Uslyšíte povídku Tomáše Dočkala Jak jsem nejel na vodu.
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.