„Držely jsme s dcerou dietu, při které jsme tloustly.“ Omeletky Haliny Pawlowské na téma proudy

5. listopad 2023

Tématem Omeletek jsou proudy. Máme proudy vzdušné, umělecké i mořské. Mezi mými kamarádkami začal proudit návod na úžasnou dietu. S dcerou jsme se do ní pustily. Cítily jsme se výborně. Jenomže jsme nehubly. Tloustly jsme! Tak jsem se znovu podívala na recepty a úplně dole a úplně maličkým písmem tam stálo: „porce pro čtyři osoby". Halina Pawlowská přidá recept na vejce flamenco a povídku Chci jen bederní roušku! Uslyšíte povídku Tomáše Dočkala Jak jsem nejel na vodu.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.