Jiří Robert Pick: Anekdoty Franci Roubíčka. Tragikomedie s Tomášem Töpferem v hlavní roli

9. leden 2021

Tragikomedie o muži, který nedokázal neříct anekdotu. S Tomášem Töpferem v hlavní roli. Poslouchejte do soboty 16. ledna 2021.

Účinkují: Tomáš Töpfer, Růžena Merunková, Barbora Kodetová, Marie Marešová, Miloš Hlavica, Jiří Lábus, Zdeněk Ornest, Josef Velda, Oldřich Vízner, Martin Velda, Simona Stašová a Jaroslava Kretschmerová
Dramaturgie: Dušan Všelicha
Zvuk: Libuše Podlešáková
Hudba: Vladimír Truc
Režie: Josef Červinka
Natočeno: 1990

Tragikomický hrdina této svěží hříčky je mimořádným vypravěčem charakteristických židovských vtipů. Díky své schopnosti však nesklízí pouze uznání a obdiv kolegů a přátel, ale zažívá i trpká zklamání, když se pro svůj nepotlačitelný smysl pro humor dostává celý život do potíží. Jiří Robert Pick patřil k našim výrazným humoristům, psal hry, prózu i poezii a sám byl tvůrcem anekdot a vtipů. Anekdoty Franci Roubíčka jsou hrou z jeho
pozůstalosti.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Josef Červinka
Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.