Na Semafor jsem pořád pyšnej, přiznává Jiří Štědroň

31. říjen 2019

Jiří Štědroň je muž mnoha talentů. Herec, zpěvák, textař a spisovatel. Do legendárního divadla Semafor se dostal až na podruhé.

V divadle Semafor hraje osmnáctou sezónu. „Jiří Suchý byl pro mě naprostý zjevení a můj pocit ze Semaforu je obrovský okouzlení. Ten pocit trvá dodnes,“ svěřuje se zpěvák Tereze Kostkové v Blízkých setkáních.

I když si někdy s Jiřím Suchým za těch 18 let úplně nerozuměli, jeho práci obdivuje. „Stále píše skvostný věci i v tomto věku. Je to génius,“ dodává Štědroň.

Věrný je dodnes

Do Semaforu dělal první konkurz v 60. letech, ale neuspěl. „Po čase jsem se dozvěděl, že jsem na tu roli příliš sladkej,“ vysvětluje. Angažmá mu nabídli až v roce 2001.

„Hrál jsem tehdy v Karlínském hudebním divadle a v Semaforu potřebovali záskok. Byla to složitá role s německým přízvukem. Suchýmu se to líbilo a vzal mě. Jsem tam rád dodnes.“

Kterou písničku z dílny Semaforu má rád? Kolik už vydal knih? Má ještě nějaké nesplněné přání?

autoři: Tereza Kostková , mis
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.