Myslím, že se nám splnilo všechno, co jsme v životě chtěli, bilancuje Josef Pavka z kapely Argema

24. duben 2021

Název skupiny je podle afrického motýla. „Tehdy se musely názvy schvalovat. Uspěli jsme s názvem Argema. Když jsme dokázali, že je to motýl, tak nám to povolili,“ vzpomíná Josef Pavka v pořadu Moje hvězdy. Všechny další díly si můžete pustit na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Je zakládajícím členem skupiny, která v příštím roce oslaví 40. narozeniny. Za tu dobu kapela odehrála už více než 3000 koncertů. Sám Pepa oslavil 60. narozeniny. „Myslím, že se nám splnilo všechno, co jsme v životě chtěli,“ myslí si hudebník, který pochází z Čejkovic.

„Měli jsme doma vinohrad. Dobré a špatné víno poznám,“ ujišťuje. „Táta i máma moc hezky zpívali, děda od strejdy hrál na bicí, od něj jsem měl první bicí. Začínali jsme s velkým nadšením, já se k hraní dostal úplně náhodou ve skupině Galaxie. Argemu jsme pak založili v roce 1982,“ vzpomíná.

Argema

Koncertovat teď není možné

Co dělá kapela a Josef Pavka? „Vydali jsme desku, pracovali jsme na nových písničkách. Teď momentálně rozvážím jídlo důchodcům, abych měl nějaké živobytí. Ve volnu mám konečně čas věnovat se rodině, zvelebujeme domeček. K narozeninám máme v plánu připravit nový program a chceme natočit další klip z nové desky,“ odkrývá plány do budoucna.

Josef Pavka miluje Thajsko. „Na tu zem nedám dopustit. Deset dnů se bavím, dalších deset dnů jsem v místech, kde nejsou lidé a pak se zase vrátím do víru velkoměsta.“ Miluje i thajské jídlo a teplé moře.

Spustit audio

Související