Michaela Kuklová o rakovině: Přístroje nejsou stoprocentní

4. květen 2020

Zvládla to rychle a beze strachu. Šest dnů po operaci už stála na jevišti. „Mám respekt, ale ne strach,“ popisuje herečka svoje pocity ze setkání s rakovinou.

Dbá na prevenci a rakovinu prsu u ní prý neodhalil mamograf ani sonografické vyšetření. „Sono mi kontrolovaly tři lékařky! Biopsie už byla neomylná. A magnetická rezonance už to odhalí. Přístroje nejsou stoprocentní, a to je informace, kterou se snažím šířit,“ varuje Michaela Kuklová v Blízkých setkáních.

Nebojuju, jen se léčím

„Média neustále píšou, že bojuju. Ale já to slovo nikdy nepoužila. Bráním se tomu a je mi trapně vůči těm, co bojují. Já se jen léčím a věřím, že vyléčím. Proč by to nemělo dopadnout? Rakovina prsu se dnes léčí téměř ve sto procentech. Je to zbytečný strašák.“  

Tvrdí, že prsa u ní splnila svůj úkol. „A jestli někde zůstala nějaká zatoulaná buňka, zmákne to hormonální léčba, můj imunitní systém, to že jsem v pohodě a že to tak cítím. Opravdu mám respekt, ale strach vůbec,“ ujišťuje v Blízkých setkáních Michaela Kuklová.

Jak na zprávu o rakovině reagovalo její okolí? Myslí si, že stav duše má vliv na stav těla? Co jí teď čeká?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.