Měla jsem neuvěřitelné dětství. Dlouho se mi po něm stýskalo, svěřuje se Dana Batulková
Vyrůstala na vesnici. „Mohli jsme se jako děti svobodně pohybovat. Dnes to už není možné,“ prohlašuje s povzdechem herečka.
„Měla jsem krásný a svobodný dětství. Prožila jsem ho s klukama, což bylo takový na rovinu a férový. Potom se v kinech objevil Vinnetou a my si hráli na indiány. Prožila jsem neuvěřitelný dětství a dlouho se mi pak po něm stejskalo,“ rozplývá se ve vzpomínkách.
Děti to nemají lehké
„Každá doba něco nese. My jsme to měli jednodušší, měli jsme to spojené s přírodou a přirozeným sportem. Bylo to dobrodružnější a romantičtější.“
„Dnes jsou děti závislejší na dospělých a svobodný pohyb je omezený. Děti jsou ochuzené o svobodu, která je v dětství hrozně důležitá. O možnost rozhodování v drobnejch věcech, třeba i v partě,“ vypočítává. „I škola je hrozně utažená a všechno se sleduje. Děti to teď mají mnohem složitější,“ uzavírá Dana Batulková.
Proč má ráda psy? Jakou má paměť? Jaké to pro ní je, když děti vyletí z hnízda? Využila něco ze svého života v divadle?
Související
-
Dana Batulková: Jsem pořád na začátku a pořád mám bláznivý plány
Opět ladně vpluje na taneční parket. Tentokrát v představení Tančírna, které uvede její domovské divadlo ABC k 100. výročí republiky. Kulatiny ale letos oslaví i ona.
-
„Mohla jsem být v Bruselu.“ Dana Batulková a Mariana Prachařová u Jana Čenského
Když se objevila, myslela jsem si, že je to cizí paní, říká o své dceři herečka Dana Batulková. Mariana Prachařová totiž po letech změnila barvu vlasů.
-
Zastavil jsem se, přemýšlel. Ale nic jsem v době koronaviru nevymyslel, říká Jakub Prachař
Včera jsem byl na zápase Slávie. Velký slávista byl i děda Ilja, řekl chraptící Jakub Prachař, kterého při příchodu do RadioCafé zdržela pražská doprava.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.