Martina Preissová: Pomáhala mi víra v dobrý konec

5. únor 2021

Její nová postava zdravotní sestřičky v televizním seriálu je drogově závislá. „Bála jsem se, že mě postava Táni bude vracet do již odžitých situací,“ přiznává herečka.

„Moje postava je citlivá a vše intenzivně prožívá. Vím, že když má člověk takovou povahu, snadno může sklouznout k návykovým látkám. Já jsem se touto problematikou doma hodně zabývala, tak vím, jak je snadné si najít ventil. Ale jsem ráda, že diváci nakonec mohou v seriálu vidět, že řešení je možné. Pomáhala mi víra v dobrý konec,“ vysvětluje Martina Preissová.

Alkoholový démon v rodině

„Alkohol je démon, nad kterým se nedá zvítězit. Je to onemocnění na celý život. Je totiž neustále ve střehu a je překvapivě kreativní v tom, kdy zaútočí. Musíte o něm vědět a komunikovat. To jsme se myslím již s manželem naučili a stále se zdokonalujeme,“ uzavírá herečka.

Kde se poznala s Viktorem a Janou Preissovými? Jak vzpomíná na své rodné Znojmo? O čem bude její kniha?

autoři: Tereza Kostková , mis

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.