Legendy zábavy: Rudolf Hrušínský

2. duben 2023

Velké postavy českého herectví byly obdařeny mnohostranností hereckého talentu. To jim dovolovalo ztvárňovat široký rejstřík rolí – od postav tragických, meditativních, vážných až po komické. Také Rudolf Hrušínský měl ve svém rejstříku schopnost hrát velké role dramatického repertoáru, některé pojaté až mrazivě drsně, vedle toho pak dokázal vyniknout v postavách humorných. A právě tuto hereckou polohu představí z archivních nahrávek Jiří Hubička. Provází Aleš Háma.

Legendy zábavy poslouchejte každou neděli od 9:00 na Dvojce. Jednotlivé díly najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas. Audiozáznamy jsou dostupné pouze po omezenou dobu: zpravidla čtyři týdny po odvysílání.
autoři: Aleš Háma , Jiří Hubička
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.