Legendy mořeplavce Rudy. Stanislav Motl odkrývá tajemství dobrodružného života

Narodil se a vyrůstal v zemi, která nemá moře. Přesto se stal světově uznávaným mořeplavcem, který mimo jiné dokázal obeplout Antarktidu. Jmenuje se Rudolf Krautschneider.

Autor: Stanislav Motl
Účinkuje: Libor Vacek
Dramaturgie: Bronislava Janečková
Zvukový mistr: Tomáš Gsöllhofer
Zvukové efekty: Petr Šplíchal
Natočeno: 2014

Cestovatel, spisovatel, filmový dokumentarista, ilustrátor Rudolf Krautschneider se narodil proto, aby si plnil sny. Ale nejenom to. Celý život se pokouší pomáhat těm, kteří to potřebují. Těm, kteří právě nemají, jak on sám říká, v životě štěstí.

Prožívá jedinečný a pro mnohé z nás neuvěřitelný život. Život plný dobrodružství, nových výzev, ale také dobrých skutků. Pokuste se se Stanislavem Motlem odkrýt tajemství jedinečného života.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.