Kupodivu se nebojím hadů. Dokonce jsem moderovala i s krajtou na krku. Omeletky s Halinou Pawlowskou

31. říjen 2021

Čeho se nejvíc bojíte? Máte strach z hadů a pavouků, nebo se spíše děsíte stáří a chudoby? Dnešní Omeletky budou naplněny strachem a Halina Pawlowská prozradí, kdy se nejvíc bála.

Můj táta se nebál nikoho a ničeho, ale k smrti rád mě strašil. Takže vůbec nejsem po něm, ale bojím se všeho, přiznává Halina Pawlowská.

Vždycky když šel z vinárny noční krajinou podél řeky, připojilo se k němu ČUDO. Na sobě mělo velmi elegantní oblek, to tatínek viděl, když se zhmotnilo, a občas bylo průsvitné a zhmotňovalo se jen částečně. ČUDO šlo vždycky po hladině řeky a jeho nohy čeřily vodu. Čudo bylo náruživý kuřák. Vždycky chtělo po otci cigaretu. Tatínek mu ji dal a oheň šel pak sám nad řekou jako děsivá bludička. Jako důkaz duchovy existence nám tatínek vždycky ukazoval prázdnou krabičku od cigaret!

S krajtou kolem krku

Podle statistik existuje deset nejčastějších spouštěčů strachu. Lidé se prý nejčastěji bojí hadů, pavouků a švábů, bojí se temných sklepů, opuštěných skladů a jeskyní. Lidé se děsí, že by měli vystupovat na veřejnosti a že by měli přijít někam, kde nikoho neznají. Lidé také mají strach z výšek, ze tmy, z bouřky nebo z toho, že právě jejich letadlo havaruje. Hodně lidí se bojí, že je kousne pes, a skoro stejně lidí se bojí, že nepřežijí zubaře.

Já se kupodivu nebojím hadů… Jednou jsem měla na krku krajtu a moderovala jsem s ní módní přehlídku. Pak už jsem ale tak nějak trochu chraptěla, až sípala. A pak přiběhl její chovatel, sundal mi ji z krku, poplácal ji a něžně a pyšně řekl: ,Ale, že ta utahovala, co?‘

V zajetí hrůzy

V letadle se Halina Pawlowská bojí vždycky. Pamatuju si, jak jsem letěla do Kalifornie a děsně jsem obtěžovala, když byly turbulence. Pořád jsem chytala za ruku stevarda a chtěla jsem víc vína a víc pozornosti a zase víc vína a prášky a pak jsem se na toho stevarda skoro pověsila a plačtivě jsem zanaříkala: ,Já se tak strašně bojím!‘ Letadlo se v turbulencích třáslo jako blázen a stevard mi tiše řekl: ,Já taky!‘

V Omeletkách ještě zazní povídka posluchačky Ireny Chaloupkové Po třicítce single. Svoji povídku Truchlivo přečte Halina Pawlowská. Dozvíte se, čeho se nejvíc bojí hudebník David Kraus.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

autoři: Halina Pawlowská , opa
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...