Kdy můžeme říct, že je člověk do naší společnosti integrovaný? Odpovídá Magda Faltová, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci
Proč se rozhodla pracovat pro lidi, kteří hledají útočiště v cizí zemi? Co všechno uprchlíky čeká? Kdy můžeme říct, že je člověk do naší společnosti integrovaný? Umíme říct hezky i nepříjemnou věc? Proč není rozumné se vrhnout do pomoci bez rozmyslu? Jak se Magda Faltová brání vyhoření? Čím čelit dezinformacím o uprchlících? Proč je důležité, abychom i v této době žili své spokojené životy?
Související
-
Cyril Höschl: Jak mluvit o válce? Děti potřebují cítit naději, uprchlíci náš zájem
Společnost vystavená vleklému stresu z pandemie zažívá další otřes. Pocity ohrožení, frustrace a bezmoci teď přináší válka na Ukrajině. Jak o válce mluvit?
-
Rok 1968 mi obrátil život naruby: Jednou uprchlík, vždycky uprchlík. Příběh Zuzany Brejchové
Takový výhled už nikdy mít nebudu, říká vídeňská Češka Zuzana Brejcha při vzpomínce na bývalý domov. V roce 1968 bydlela na Palackého náměstí a z okna viděla pražské mosty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!
Vladimír Kroc, moderátor


Zločin na Zlenicích hradě
Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...