Kdy můžeme říct, že je člověk do naší společnosti integrovaný? Odpovídá Magda Faltová, ředitelka Sdružení pro integraci a migraci
Proč se rozhodla pracovat pro lidi, kteří hledají útočiště v cizí zemi? Co všechno uprchlíky čeká? Kdy můžeme říct, že je člověk do naší společnosti integrovaný? Umíme říct hezky i nepříjemnou věc? Proč není rozumné se vrhnout do pomoci bez rozmyslu? Jak se Magda Faltová brání vyhoření? Čím čelit dezinformacím o uprchlících? Proč je důležité, abychom i v této době žili své spokojené životy?
Související
-
Cyril Höschl: Jak mluvit o válce? Děti potřebují cítit naději, uprchlíci náš zájem
Společnost vystavená vleklému stresu z pandemie zažívá další otřes. Pocity ohrožení, frustrace a bezmoci teď přináší válka na Ukrajině. Jak o válce mluvit?
-
Rok 1968 mi obrátil život naruby: Jednou uprchlík, vždycky uprchlík. Příběh Zuzany Brejchové
Takový výhled už nikdy mít nebudu, říká vídeňská Češka Zuzana Brejcha při vzpomínce na bývalý domov. V roce 1968 bydlela na Palackého náměstí a z okna viděla pražské mosty.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.
moderátor Jan Pokorný


Tata a jeho syn
Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.