Každý člověk by měl mít ve své duši třináctou komnatu, myslí si Radim Uzel

9. listopad 2020

Nedávno dokončil svůj Životopis bez cenzury. „Využil jsem vlny koronaviru. Řekl jsem tam o sobě téměř všechno,“ přiznává známý sexuolog v Blízkých setkáních.

„Některé věci si pro sebe musíte nechat celoživotně. To je jedna z mých rad. Když lidé k sobě mají velkou lásku, řeknou: A teď si všechno povíme. Tak takovou pošetilost snad proboha svatýho nikdo neudělá! Každý člověk by měl mít ve své duši třináctou komnatu, do které nikdy nikoho nepustí. Ani toho nejbližšího, protože by se to mohlo vymstít,“ varuje odborník.  

„Třináctá komnata ve vlastní duši je pocit, že tam můžu zamknout tajemství a myslím, že je to dobrý pocit. A že se to může vymstít? Lidské vztahy se mění. Lidé, kteří se vášnivě milují, se za tři roky můžou nenávidět a toto tajemství může být ošklivým způsobem zneužito. Takže pozor na to!“

Čeho se vyvarovat

Nesmí se žít v představě, že se partner negativních vlastností zbaví. „Ty se naopak zhorší. Žárlivec se stane horším žárlivcem, atd. Podle doktora Plzáka jsou pouze dvě nebezpečné vlastnosti, kdy by měl být partner vyloučen. U muže to je alkoholismus a u ženy hysterie,“ uzavírá Radim Uzel.  

Co chápat pod pojmem hysterie? Tančí rád? Byl na divadle dobrým hercem? Jaký má názor na současné vztahy? Jak moc je pro dlouhodobý vztah sexuální souznění?

autoři: Tereza Kostková , eh

Související