Karel Šiktanc: Hodiny pro nevěstu. Jana Štěpánková vypráví pohádku o zakleté dceři starého hodináře

27. listopad 2022

Syn hraběte z Holberka Tomek si chtěl vzít za ženu hodinářovu dceru Terezku. Hrabě ale se svatbou nesouhlasil a Terezku i s Tomkem natřikrát zaklel. Každý den budou mít jinou podobu a jediný, kdo je může zachránit je hodinář Matouš. Jak ale poznat, do čeho jsou mladí milenci proměněni? Původní rozhlasová pohádka vás zavede do světa, kde čisté srdce hodináře Matouše zvítězí nad záští a pomstychtivostí hraběte, který předstírá, že je milující otec a spravedlivý panovník.

Osoby a obsazení: Jana Štěpánková (vypravěčka), Jaromír Meduna (Matouš), Dana Černá (Terezka), Ladislav Županič (hrabě z Holberka), David Prachař (Tomek), Bohumila Dolejšová (kuchařka Hedvika), Svatopluk Schuller (raubíř Váńa), Jaroslav Vlach (Kruťava), Marek Libert (Fousek), Lenka Krobotová (sůvička), Vojtěch Rohlíček (kluk), Miloš Rozhoň (strážný) a Pavel Rímský (mlynář)
Dramaturgie: Václava Ledvinková
Zvuk: Radek Veselý
Zvuková spolupráce: Jitka Kundrumová
Zvukový design: Jiří Litoš
Režie: Jaroslav Kodeš
Natočeno: v roce 2000

Kupujte na Radioteka.cz

Hledáte audiopohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a pohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...