To bylo tenkrát. O podkováři Jeronýmovi z Čeliny vypráví Václav Postránecký

27. listopad 2022

Široko daleko se o něm vědělo, že umí víc než jen bušit do kovadliny. Chodili za ním pro radu páni i chudáci. Jestli a jak jim uměl pomoci v nesnázích, o tom vám bude vyprávět celý týden rozhlasový skřítek Hajaja. Poslechněte si pohádky Pět peněz, Zlaté podkůvky, Tři bratři či Starý obr, starý kůň. Z vyprávění Podkovy pro kůzlata se dozvíte, jak to dopadne, když se čerti snaží obalamutit podkováře Jeronýma, nebo jak to bylo s velkou vodou v čelinském panství. 

Napsal: Jiří Kafka
Dramaturgie: Eva Vondrová
Režie: Maria Křepelková
Natočeno: 1996

Hledáte čtené pohádky na dobrou noc zdarma? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a audiopohádky zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.